Yeniyurt Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM RESMİ İLAN

REKLAM ALANI

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Arzakçı: Cumhurbaşkanı Abdullah Gülün ziyareti, devlet ve halkı kucaklaştırdı

Arzakçı: Cumhurbaşkanı Abdullah Gülün ziyareti, devlet ve halkı kucaklaştırdı

Tarih 02 Ocak 2011, 19:37 Editör

D.BAKIR- İşadamı Abdullah Arzakçı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gülün, 2 günlük Diyarbakır ziyaretini değerlendirdi.

D.BAKIR- İşadamı Abdullah Arzakçı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, 2 günlük Diyarbakır ziyaretini değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Diyarbakır’a gerçekleştirdiği iki günlük ziyaretin, olumlu gelişmeleri beraberinde getirdiğini söyleyen İşadamı Abdullah Arzakçı, şunları söyledi: ‘Diyarbakır halkı, Cumhurbaşkanımızı sıcak ve samimi bir şekilde karşılayarak, geleneksel konukseverliğin en güzel örneklerini sundu.

Kadınıyla erkeğiyle, esnafıyla memuruyla kısacası bütün halkımız, Cumhurbaşkanımızı çok iyi karşıladı ve ağıladı.

Her şeyden önce bu ziyarette Devlet-Millet kucaklaşmasının yaşandığı örnek bir tablo sergilendi. 2010 yılının son ziyaretini ilimize yapmış olan sayın Cumhurbaşkanımız, son derece olumlu, birleştirici ve kaynaştırıcı mesajlar verdi.

Birlik ve beraberliğimizin güzel örneklerinin yaşandığı bu ziyarette sayın Cumhurbaşkanımızın halkı kucaklaması, işadamlarına ödül vermesi, oldukça sevindirici gelişmeler. Yıllardır çok güç koşullar altında ticari faaliyetlerini sürdüren, bölgemiz istihdamına ve ekonomisine katma değer sağlayan pek çok işadamı kardeşimiz, Cumhurbaşkanı Gül’ün kendilerini onore etmesiyle daha bir motive oldular. Bu durum, önümüzdeki günlerde iş dünyasında olumlu gelişmelerin yaşanmasına vesile olacak.

Türkçe ve Kürtçe şarkıların söylendiği bu ziyaret, hem bölgemiz hem ülkemiz adına gayet olumlu neticelendiği gibi, ilerleyen zamanlarda meyvelerinin toplanacağı bir ziyaret oldu.

Bütün sorunların hoşgörü ortamında çözülebileceğinin mesajı verilen bu ziyarette, Cumhurbaşkanı Gül, ‘Farklılıklarımız zenginliğimizdir’ diyerek, diyalog kapısını sonuna kadar araladı. Özellikle muhalefet partilerinin bu süreci iyi değerlendirip, söylemlerinde daha birleştirici ve kaynaştırıcı bir üslup kullanmaları gerekir diye düşünüyorum.

Sayın Gül’ün samimi ve realist açıklamaları, yüreklerdeki umutları tazeledi.

İnsanlık tarihinin var oluşundan bu yana Diyarbakır’ın ticaret ve kültür merkezi olduğu vurgusu, son derece anlamlıydı.

Toplumun farklı kesimleriyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Gül, STK temsilcileriyle de görüşerek, taleplerini dinledi’.

‘Önümüzdeki süreçte gerek demokrasimiz, gerekse ekonomik göstergelerin bu ziyaretten pozitif etkilenerek, ivme kazanacağı aşikâr’ diyen İşadamı Abdullah Arzakçı sözlerini şöyle tamamladı:

‘Diyarbakır halkı devlet büyüğünü kendisine yakışır şekilde karşıladı. Sevgi gösterileri ve alkışlarla karşılanan ve uğurlanan Cumhurbaşkanımız, kentimizden son derece memnun ayrıldı. Elbetteki gurur verici bir olay. Artık herkese düşen, toplumu gerecek, ayrıştıracak açıklamalardan uzak durup, sağduyu ile hareket etmektir. Bütün söylemler, akıl süzgecinden geçirilerek sarfedilmeli.

Birleştirici, kaynaştırıcı ve kucaklayıcı bir duruş sergileyen Cumhurbaşkanı Gül’ün bu ziyaretinde konukseverlik örneğin sergileyen bütün Diyarbakırlı hemşehrilerime teşekkür etmek istiyorum. Diyarbakır her şeyin en iyisine layıktır. Bu vesileyle hemşehrilerimin ve bütün halkımızın yeni yılını kutluyor, 2011 yılının tüm insanlık alemine barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum’.

Bu haber 635 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

BÖLGEDEN

Fabrika imalatı, sanatı öldürdü

Fabrika imalatı, sanatı öldürdü Fabrika imalatı, sanatı öldürdü

BDPden Kutlu Doğum açılımı

BDPden Kutlu Doğum açılımı BDPden Kutlu Doğum açılımı
Elazığ-Diyarbakır Kültür Buluşmaları01 Mayıs 2014

REKLAM ALANI

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyriht - 2010 - Yeni Yurt Gazetesi. Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan köşe yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu