Yeniyurt Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM RESMİ İLAN

REKLAM ALANI

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Alaattin Parlak:

Alaattin Parlak: "Numan Kurtulmuş, Kürt Sorununun çözümünde aktör olabilir"

Tarih 17 Temmuz 2012, 19:24 Editör

HAS Parti Diyarbakır İl Başkanı Alaattin Parlak, hafta sonu Ankarada gerçekleştirilen partilerinin GİK ve İl Başkanları toplantısını değerlendirdi.

D.BAKIR- Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Diyarbakır İl Başkanı Alaattin Parlak, partilerinin AK Parti ile bütünleşmesinin olumlu bir gelişme olduğunu belirterek, bu bütünleşmenin Kürt sorunu için yeni imkânlar oluşturabileceğine inandığını söyledi.

HAS Parti Diyarbakır İl Başkanı Alaattin Parlak, hafta sonu Ankara’da gerçekleştirilen partilerinin GİK ve il başkanları toplantısını değerlendirdi.

İl başkanlarının büyük çoğunluğunun bütünleşmenin lehine görüş belirttiğini dile getiren Parlak, bütünleşme sonrasında, Numan Kurtulmuş’un, Kürt sorununun çözümünde aktör olabileceğini belirtti. İl Başkanı Alaattin Parlak, “Genel başkanımız Numan Kurtulmuş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan gelen teklifin detaylarını GİK üyeleri ve il başkanlarına anlattı.

Genel başkanın bilgileri paylaşmasından sonra il başkanları olarak biz de görüşlerimizi ve sürece dair tekliflerimizi paylaştık. Zor bir süreç yaşıyoruz. Bu sebeple, değişik endişeler taşıyan il başkanlarımız da var, süreci yüzde yüz olumlu görenler de var. Ancak, sonuçta il başkanlarının neredeyse tamamının bütünleşmenin lehine görüş belirttiğini söyleyebilirim. Numan Kurtulmuş, yeni Türkiye’nin inşasında önemli bir isim. Zaten, yıllardır bu sürece katkı sağlıyor. Yeni anayasa yapımı, Kürt sorununun çözüm çabaları, darbelerin yargılanması süreçlerinde hepimiz Kurtulmuş’un rolünü gördük. AK Parti-HAS Parti bütünleşmesi bu açıdan önemlidir. Bu bütünleşme Kürt sorununun çözümü için de yeni imkânlar, yeni fırsatlar oluşturabilir. HAS Parti’nin kamuoyu ile paylaştığı ‘Gönüllü birliktelik’ adlı proje Diyarbakır başta olmak üzere pek çok ildeki vatandaşlarımız tarafından ilgi ile karşılanmıştı.

İnanıyorum ki bu projede var olan teklifler, akan kanın durması ve kalıcı barışın sağlanması için hâlâ tazeliğini koruyor. Onun için bütünleşme sonrası, Numan Kurtulmuş’a büyük görev düşeceğini tahmin ediyorum. Kurtulmuş, vicdani duruşu, ferasetli sözleri ve özgürlükler noktasındaki adaletli tavrı ile Kürt sorununun çözümünde aktör olacaktır” dedi.

Bu haber 609 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

BÖLGEDEN

Fabrika imalatı, sanatı öldürdü

Fabrika imalatı, sanatı öldürdü Fabrika imalatı, sanatı öldürdü

BDPden Kutlu Doğum açılımı

BDPden Kutlu Doğum açılımı BDPden Kutlu Doğum açılımı
Elazığ-Diyarbakır Kültür Buluşmaları01 Mayıs 2014

REKLAM ALANI

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyriht - 2010 - Yeni Yurt Gazetesi. Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan köşe yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu