Yeniyurt Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM RESMİ İLAN

REKLAM ALANI

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Kamu Hastaneleri Birliği Diyarbakır Genel Sekreteri Muhammed Güzel Kurtoğlu, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yusuf Yağmuru ziyaret etti

Kamu Hastaneleri Birliği Diyarbakır Genel Sekreteri Muhammed Güzel Kurtoğlu, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yusuf Yağmuru ziyaret etti

Tarih 02 Kasım 2012, 19:44 Editör

Kamu Hastaneleri Birliği Diyarbakır Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu, İl Sağlık Müdürü Sait Avar ile birlikte Diyarbakır Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni ziyaret ederek, Başhekim Prof. Dr. Yusuf Yağmur dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

HABER: NUSRET BİLGİÇ

D.BAKIR- Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Hastaneleri Birliği Diyarbakır Genel Sekreterliği görevine atanan Doç. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu, Diyarbakır Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni ziyaret ederek, Başhekim Prof. Dr. Yusuf Yağmur'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevini sürdürürken Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Hastaneleri Birliği Diyarbakır Genel Sekreterliği görevine atanan Doç. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu, Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Sait Avar ile birlikte hastanede bir dizi incelemelerde bulundu.

Daha sonra Başhekim Yusuf Yağmur'un makamına geçen Doç. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu ve beraberindekilere başhekim Yusuf Yağmur tarafından bugüne kadar yapılan bütün çalışmalar hakkında kısa bir brifing verildi.

Başhekim Yusuf Yağmur, slayt gösterimi eşliğinde hayata geçirdiği çalışmaları anlattı.

Yusuf Yağmur, şunları söyledi: 'Boş bir halde personelsiz ve hiç bir cihazı bulunmadan devraldığımız bu binayı bütün ekip arkadaşlarımla birlikte bugünlere getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kısa süre önce hizmete sunduğumuz böbrek nakli ünitemizde, şimdiden beş kişiye böbrek nakli yaptık. Ara yoğun bakımlar, devasa bir acil servis, yanık ünitesi gibi birbiri ardına üniteleri hizmete soktuk. Nükleer tıp, cami inşaatı gibi hızla devam eden bir çok projemiz var. Bizler birer bayrak yarışçısıyız. Halkımıza ve ülkemize hizmet konusunda bütün ekip arkadaşlarımla mesai kavramı gözetmeksizin çalışarak, bugünlere geldik’.

Kamu Hastaneler Birliği Diyarbakır Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu ise, şunları söyledi: 'Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığımız yeni bir yapılanmaya gidiyor. Bu yeni yapılanma tabi ki her ilimizde hastanelerin tümünün tek merkezden yönetilmesi ve koordine edilmesini sağlamaya yönelik bir yapılanma.

Buradaki temel hedef vatandaşlarımıza sağlık hizmetlerinin en ideal şekilde götürülmesini sağlamak, kalite standartlarını arttırmak ve her hastanın bir VIP hastası şeklinde en iyi koşullarda tedavi edilmesini hedefliyor.

Artık hastalar arasında ayrım tamamıyla kalkmış durumda. 'Her hasta bizim için bir VIP hastasıdır' anlayışıyla sağlıkta dönüşüm programı kapsamında bakanlığımız böyle bir oluşuma gitti. Tabi ki ilk oluşumlar başlarda ciddi sıkıntılara yol açabilir. Bu süreçte yeni bir oluşum birtakım sıkıntıları beraberinde getirebilir ama hiçbir sıkıntı aşılmaz değildir. Hep beraber el birliğiyle, gayretle bunu başaracağımıza inanıyorum. Diyarbakır'da daha önce 49 başhekim yardımcısı planlanmış iken bugün tüm il genelinde 14'e inmiş bulunmaktadır. Tabi bunlarla hizmetin sürdürülmesi çok zor ve sıkıntılı ama ben inanıyorum ki planlama güzel yapılırsa, bütün arkadaşlar koordineli bir şekilde çalışırlarsa gayet kolay bir şekilde sorunları aşabileceğimize yürekten inanıyorum. Yeni uygulanan sistem, ekip ruhunun çok ciddi anlamda planlanmasına dayalı bir sistem. Bu sistemde planlamayı çok iyi yapmak ve çok iyi düşünmek lazım. Aktif rol alacak kişilere bu sistemde her zaman yer vardır. Periyodik dönemlerle denetimler olacak. Bu denetimlerin büyük bir kısmı merkezden görülecektir. Ekipler denetim sonucunda başarılarını ortaya koyamamışlarsa görevden alınacaktır. Güzel bir dayanışma içinde olacağımıza inanıyorum. Sonuçta biz Diyarbakır ve bölge halkına maksimum düzeyde bir sağlık hizmet sağladığımız zaman bunda hepimizin bir payı olacaktır. Başhekim Yusuf Yağmur ve ekibini bugüne kadar yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Gerçekten özveriyle çalışarak, boş bir halde aldıkları bu devasa binayı bir sağlık kampüsüne çevirmişler. Buradaki emekleriniz kesinlikle inkâr edilemez. Bölgemiz, çeşitli sıkıntıları olan bir bölge. Bu nedenle hepimizin özveriyle çaba sarf etmemiz gerekiyor'.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN YUSUF YAĞMUR'A PLAKET

Daha sonra söz alan İl Sağlık Müdürü Sait Avar ise şunları söyledi:

'Başhekim Prof. Dr. Yusuf Yağmur ve ekibini takdir etmek gerekiyor. Hafta sonu tatillerinde ve resmi tatil günlerinde sürekli hastanede çalışıyor. Sık sık hastaları ve hasta yakınlarını ziyaret ederek, onlara moral ve motivasyon desteği sağlıyor. Bugüne kadar sergilediği başarılı performansı ve yaptığı güzel hizmetlerden dolayı Yusuf Yağmur'un şahsında tüm arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. Pazartesi günü İl Sağlık Müdürlüğümüzde kendisine bir plaket takdim etmek istiyoruz. Vakit ayırırlarsa seviniriz'.

Bu haber 1398 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

BÖLGEDEN

Fabrika imalatı, sanatı öldürdü

Fabrika imalatı, sanatı öldürdü Fabrika imalatı, sanatı öldürdü

BDPden Kutlu Doğum açılımı

BDPden Kutlu Doğum açılımı BDPden Kutlu Doğum açılımı
Elazığ-Diyarbakır Kültür Buluşmaları01 Mayıs 2014

REKLAM ALANI

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyriht - 2010 - Yeni Yurt Gazetesi. Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan köşe yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu