Yeniyurt Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM RESMİ İLAN

REKLAM ALANI

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Dersimiz : Bir gazete nasıl hazırlanır?

Dersimiz : Bir gazete nasıl hazırlanır?

Tarih 19 Şubat 2013, 20:41 Editör

Özel Diyarbakır Bahçeşehir Koleji Kurumsal İletişim Sorumlusu Seyhan Akdeniz, 2. Kademe Eğitim Koordinatörü Fatih Binbay ve Matematik Öğretmeni Servet Oğuzhan, bir grup okul öğrencisi ile beraber gazetemizi ziyaret ettiler. Öğrenciler, ziyarette bir gazetenin nasıl hazırlandığını, hangi aşamalardan geçip okurlarının karşısına çıktığını uygulamalı bir şekilde öğrendiler.

Haber. Sabri Güzelgün

D.BAKIR- Özel Diyarbakır Bahçeşehir Koleji Kurumsal İletişim Sorumlusu Seyhan Akdeniz, 2. Kademe Eğitim Koordinatörü Fatih Binbay ve Matematik Öğretmeni Servet Oğuzhan, bir grup okul öğrencisi ile beraber gazetemizi ettiler.

Ülkemizin güzide eğitim-öğretim kurumlarından Diyarbakır Bahçeşehir Koleji öğrencilerine, ziyarette gazetecilik mesleği hakkında uygulamalı bilgiler verildi. Öğrencilere baskı makinası, haber dizgisi ve grafik-tasarım hakkında bilgiler veren Gazetemiz Genel Yayın Danışmanı İbrahim Evirgen, Yeni Yurt Gazetesi’nin tam 60 yıldan bu yana aralıksız olarak yayınını sürdürdüğünü ve bölgemizin en eski gazetesi olduğunu belirterek, ‘Ana ilkemiz objektif ve dürüst yayıncılık. İlk günden bu yana amatör bir ruh, profesyonel bir anlayışla gazetecilik yapıyoruz.

Aktüel, Ekonomik, politik, toplumsal ve sportif haberleri her gün sayfalarımıza taşıyıp, okurlarımıza uaştırıyoruz. Ayrıca kültürel ve sanatsal içerikli etkinlikler, köşe yazıları, makaleler ve dizi yazılar ile araştırmaya dayalı bilgileri derleyerek, dolu dolu bir gazete çıkarmaya çalışıyoruz’ dedi.

Öğrenciler, daha sonra gruplar halinde, çalışma yapılan birimleri gezerek, bilgi aldılar. Diyarbakır Bahçeşehir Koleji Kurumsal İletişim Sorumlusu Seyhan Akdeniz, ‘Okulumuz öğrencilerini sık sık böylesi eğitici faaliyetlere yöneltiyoruz. Bir gazetenin nasıl hazırlandığını, A’dan Z’ye bir gazete hazırlanırken ne tür aşamalardan geçerek, okurlarının önüne geldiğini öğrenmek için Yeni Yurt Gazetesi’ni ziyaret ettik. Haber Merkezi ve baskı tesisini öğrencilerimize gezdirerek, yerinde eğitim almalarını hedefledik. Öğrencilerimiz, gazete hazırlanırken hangi aşamalardan geçildiğini, dizgi, baskı gibi aşamaların nasıl yapıldığını yerinde görerek öğrendiler. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetişerek, hazırlanmaları için, Bahçeşehir Koleji olarak bu tür sosyal etkinliklere büyük önem veriyoruz.

Ayrıca okulumuz bünyesinde bir çok sanatsal ve kültürel etkinliklerin yanısıra bu tür uygulamalı eğitimlerle öğrencilerimizin daha donanımlı olmalarını hedefliyoruz. Bunun için sık sık muhtelif meslek grupları hakkında öğrencilerimizin bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz’ şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Gazetecilik mesleği hakkında sorular soran öğrenciler ise, gazeteciliğin zevkli bir meslek olduğunu belirterek, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Bu haber 667 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

BÖLGEDEN

Fabrika imalatı, sanatı öldürdü

Fabrika imalatı, sanatı öldürdü Fabrika imalatı, sanatı öldürdü

BDPden Kutlu Doğum açılımı

BDPden Kutlu Doğum açılımı BDPden Kutlu Doğum açılımı
Elazığ-Diyarbakır Kültür Buluşmaları01 Mayıs 2014

REKLAM ALANI

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyriht - 2010 - Yeni Yurt Gazetesi. Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan köşe yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu